Opublikowane dn. 08-05-2023

Tydzień Bibliotek

20. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbędzie się w 2023 roku pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”.

Hasło Tygodnia Bibliotek jest otwarte i kładzie nacisk na społeczny charakter instytucji. Biblioteka jest miejscem, które gromadzi społeczność zarówno jako grupę, jak i każdą poszczególną osobę.

Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie –  fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze.

Oferta Biblioteki jest różnorodna i dostosowana do wielu potrzeb. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.

Z tej okazji przeprowadziliśmy cykl lekcji bibliotecznych dla uczniów klas I i II z Zespołu Szkół w Kamionce:

9 maja odwiedziła nas klasa II a z Panią Anną Podleśną
10 maja - klasa II b z Panią Beatą Wesołowską
11 maja - klasa I a z Panią Jolantą Skrzypiec
12 maja - klasa I b z Panią Marią Misztal
Dzieci zapoznały się z naszą placówką i pracą w bibliotece, obejrzały wystawę prac plastycznych oraz z zaciekawieniem wysłuchały czytanych opowieści.

Autor: Anna Mitura