Opublikowane dn. 10-10-2022

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska.
Nadrzędnym celem tej akcji jest promowanie czytania wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia. Dzięki temu dorosły buduje silną więź  z dzieckiem.
Dlatego też w środę oraz w czwartek (28.09 i 29.09) naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z zerówek szkolnych z Zespołu Szkół w Kamionce wraz ze swoimi wychowaczyniami. Dzieci miały okazję zwiedzić naszą placówkę oraz bardzo chętnie uczesniczyły w prrzygotowanych grach i zabawach. Na zakończenie wysłuchały bajki i otrzymały pamiątkowe naklejki.
Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z tego wydarzenia.