Opublikowane dn. 17-11-2022

Konkurs literacki

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie literackim pt. "Jak zdobyłam/zdobyłem mój własny Mount Everest"

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. I. Kraszewskiego w Kamionce włączając się w obchody roku Wandy Rutkiewicz, zaprasza do udziału konkursie literackim pt. "Jak zdobyłam/zdobyłem mój własny Mount Everest"Wanda Rutkiewicz to jedna z najwybitniejszych himalaistek wszech czasów. Pierwsza kobieta na świecie, która zdobyła szczyt K2, uznawany za najtrudniejszą górę świata. Zdobywczyni Mount Everestu – najwyższego szczytu na Ziemi – jako pierwsza Polka i Europejka.

Konkurs jest skierowany do uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej z terenu naszej gminy.

Zadaniem konkursowym jest napisanie tekstu literackiego zgodnego z tematem konkursu luźno inspirowanego dokonaniami himalaistki. Uczeń tworzy tekst, w którym opowiada o prawdziwym, bądź wymyślonym przez siebie dokonaniu, które mógłby nazwać „zdobyciem swojego własnego Mount Everestu”(szczytu).

Wszystkie szczegóły w regulaminie, serdecznie zapraszamy

plakat

Ikona pdfRegulamin konkursu literackiego, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [416.65 KB]

Ikona pdfKlauzula informacyjna, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [183.50 KB]