Opublikowane dn. 08-06-2022

Podsumowanie konkursu recytatorskiego "Wiosna kwitnie poezją"

Włączając się w ogólnopolskie obchody roku Marii Konopnickiej Miejska Biblioteka Publiczna im. J.I. Kraszewskiego w Kamionce zorganizowała konkurs recytatorski pt. „Wiosna kwitnie poezją”. Okazją do przeprowadzenia konkursu była przypadająca w tym roku 180. rocznica urodzin poetki i fakt ustanowienia przez Sejm RP roku 2022 rokiem Marii Konopnickiej.

Konkurs był adresowany do uczniów klas I-VIII z Zespołu Szkół w Kamionce i Szkoły Podstawowej w Samoklęskach. Zadaniem uczniów było przygotowanie dowolnego wiersza Marii Konopnickiej. Do konkursu zgłosiło się 68 uczniów z obydwu szkół. Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach i podzielona była na dwie kategorie wiekowe – klasy I-III oraz IV-VIII. Eliminacje szkolne, które odbywały się w dniach 20 - 27 maja, wyłoniły 36 uczestników, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu. Uroczyste podsumowanie odbyło się 8 czerwca 2022 r., gdzie uczniowie zaprezentowali swe talenty recytatorskie przed komisją i zgromadzoną publicznością.

Do oceny wystąpień młodych recytatorów została powołana komisja w składzie:

1.  Ariadna Ewa Zalewska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubartowie

2.  Anna Mitura – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J.I. Kraszewskiego w Kamionce

3.  Urszula Bednarczyk – nauczyciel pracowni teatralno-medialnej w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie

Po wysłuchaniu wszystkich utworów,  komisja nagrodziła następujące osoby:

W kategorii klas I-III

I miejsce – Maja Mika kl. I b  (ZS w Kamionce)

II miejsce – Maria Bartoszcze kl. III  (SP w Samoklęskach)

III miejsce – Adam Kanar  kl. I a   (ZS w Kamionce)

Wyróżnienia:

Julia Żelazna kl. II b  (ZS w Kamionce)

Julia Świderska  kl. II a  (ZS w Kamionce)

Kacper Jedut  kl. II a  (ZS w Kamionce)

W kategorii klas IV-VIII

I miejsce – Karolina Matecka kl. VI  (SP w Samoklęskach)

II miejsce – Filip Marzec kl. V  (SP w Samoklęskach)

III miejsce – Gabriela Rola  kl. IV a   (ZS w Kamionce)

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody książkowe za zakwalifikowanie się do II etapu konkursu, a zwycięzcy dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Na zakończenie odbył się słodki poczęstunek i herbatka. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.