Opublikowane dn. 30-09-2021

Dzień Głośnego Czytania

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. W tym roku Dzień Głośnego Czytania w MBP w Kamionce obchodziliśmy przez kilka dni. Zaczęliśmy już we wtorek 28 września odwiedzinami dzieci z zerówki szkolnej z klasy O b z Panią E. Kutnik. W środę gościliśmy uczniów klasy O a z Panią A. Sysiak, a czwartek klasę Oc z Panią M. Misztal. Zakończyliśmy spotkaniem dzieci z Klubu Przedszkolaka w Filii Bibliotecznej w Samoklęskach. Dzieci miały okazję zapoznania się z naszą Biblioteką oraz z ciekawością wysłuchały głośnego czytania bajek. Dla niektórych z nich była to pierwsze wizyta w Bibliotece. Mamy nadzieję, że dzięki temu odwiedzą nas z rodzicami i zostaną naszymi czytelnikami. Serdecznie zapraszamy.