Opublikowane dn. 17-11-2020

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020

Gminna Biblioteka Publiczna im. J.I. Kraszewskiego w Kamionce jest beneficjentem Programu Instytutu Książki "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020". Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

W ramach przyznanego dofinansowania w wysokości 16 800 zł.,  zakupiono m.in. komputer stacjonarny, 2 laptopy, 4 tablety, 2 roboty Photon, czytnik e-booków, klawiatury, myszki, głośniki, drukarkę laserową, 5 zasilaczy UPS, czytnik kart pamięci, napęd zewnętrzny oraz oprogramowanie Windows 10 i antywirusowe.

Całość wydatkowanej kwoty, razem z naszym wkładem własnym to 20 000 zł.

Przypominamy, że w tym roku, jest to już siódma edycja tego programu, a nasza biblioteka przystąpiła i skorzystała z dofinansowania także w 2015 r. (wtedy zakupiono komputery stacjonarne i drukarki do naszych filii bibliotecznych). Mamy nadzieję, że zakupiony sprzęt będzie długo służył zarówno nam bibliotekarzom jak i czytelnikom :)

Sprzet komputerowy