Opublikowane dn. 16-10-2020

Zakup nowości wydawniczych

Po raz kolejny nasz Biblioteka otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w wysokości 13 000 zł na zakup nowości wydawniczych.

Głównym celem programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez wzbogacenie i odnowienie księgozbioru, kreowanie wzrostu liczby wypożyczonych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników zwiększając ofertę dla użytkowników biblioteki. Pozyskane środki finansowe, zostały przeznaczone na zakup nowości z literatury pięknej polskiej i obcej dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz literatury popularnonaukowej i lektur szkolnych. Zapraszamy i zachęcamy do ciekawej lektury :)